ornament ornament ornament ornament

PROJEKTY

Fatima organizuje aj projekty pod vlastnou réžiou. Každé tri roky sa koná veľká galashow pod názvom Orientálny večer s Fatimou. Prvá galashow sa konala v PKO v roku 2007, druhá a tretia v Divadle Jonáša Záborského v rokoch 2010 a 2013. Na galashow sa prezentuje nie len Fatima Prešov so skupinovými a sólovými choreografiami jej členiek, ale vystupujú tu aj absolventky kurzov, mladšie žiačky tanečného súboru Fatimka a FatimaS, ale aj zahraničný hostia.

Zatiaľ najvýznamnejší projekt predstavila Fatima v roku 2016 v DJZ s názvom PRINCEZNÁ Z JAZERA. Projekt bol štvrtým ročníkom Orientálneho večera s Fatimou a vznikol v spolupráci s B-boys crew Bunch of Fools. Princezná z jazera bola inšpirovaná baletom Labutie jazero. Scenár napísala Janette Ružbarská, DiS.art. a celý projekt režírovala Mgr. Irena Kasalová, DiS.art. Na projekte Fatima spolupracovala s mnohými slovenskými a zahraničnými hosťami.

Každoročne sa koná Vianočný večierok a Záverečný večierok, ktoré sú určené pre účastníčky tanečných hodín. Večierky sú spojené s vystúpením, tombolou a dobrou zábavou.

Veľké

  • PRINCEZNÁ Z JAZERA – réžia Mgr. Irena Kasalová, DiS.art.
  • Orientálny večer s Fatimou (2007, 2010, 2013) v PKO a DJZ Prešov
  • Jánska noc (2006 – 2011) pod hradom Stará Ľubovňa

Malé

  • Každoročné - Vianočný večierok a Záverečný večierok - určený pre účastníčky tanečných hodín spojený s vystúpením, tombolou a dobrou zábavou
  • Jednorazové – Absolventské tanečno-divadelné predstavenia