ornament ornament ornament ornament

HISTÓRIA

V zime roku 2003 vzniklo duo FATIMA, ktoré založila Janette Fatima a Katka, a následne sa v lete 2004 rozšírilo na 5-člennú tanečnú skupinu. Orientálny tanec bol vtedy ešte novinkou v rámci Prešova a novovznikutej tanečnej skupine sa dostávali prvé odozvy od publika.

Na festivale Spišský hrad 2004 sme obsadili druhé miesto v diváckej ankete o najlepšiu skupinu festivalu. Publikum sme si získali aj v máji roku 2007, keď sme sa predstavili svojou autorskou prvotinou, celovečerným tanečno-hudobným programom pod názvom "Orientálny večer s FATIMOU".

V marci 2010 sme pridali druhý ročník programu, s tematickým názvom "Osudové ženy". Program sa stretol s enormným záujmom divákov a tí nás prekvapili svojou nadmieru očakávanou účasťou. Tretí ročník tejto show sme uviedli v apríli 2013. Doposiaľ sme vytvorili nespočetné množstvo choreografií a upravili naštudované tance od zahraničných autorov.

Účinkovali sme na mnohých festivaloch, plesoch, kultúrnych a spoločenských podujatiach. Získali sme niekoľko zlatých, strieborných a bronzových umiestnení na medzinárodných súťažiach v skupinových, ale aj v sólových kategóriách.

historia